مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی از آغاز پویش جذب ۲۰ هزار حامی جدید برای فرزندان مشمول طرح ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد ، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام از طرح‌های موفق کمیته امداد است ، گفت: جذب ۲۰ هزار حامی برای کودکان نیازمندشامل ایتام و محسنین با هدف گذاری جذب حامی برای شمار بیشتری از کودکان نیازمند در این استان هدف گذاری شده است.
وی افزود: این تعداد حامی شامل هشت هزار و ۱۶۵ نفر در اراک، دو هزار و ۶۰۷ نفر در ساوه، ۶۰۴ نفر در تفرش، یک هزار و ۵۱۴ نفر در خمین، ۷۳۳ نفر در خنداب، ۸۲۱ نفر در دلیجان، ۷۸۹ نفر در زرندیه، ۴۵۲ نفر در غرق‌آباد، ۸۰۶ نفر در شازند، ۵۵۶ نفر در توره، ۳۹۱ نفر در سربند، ۴۳۲ نفر در آشتیان، ۵۳۱ نفر در فراهان، ۵۹۹ نفر در کمیجان و ۷۴۷ نفر در محلات پیش‌بینی شده‌است.
وی اظهارکرد: خیران و نیکوکاران در سراسر استان می توانند با حداقل ماهیانه ۱۰ هزار تومان حامی فرزندان نیازمند شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره به اینکه ۱۸ هزار حامی در این استان ۶ هزار و ۷۰۰ کودک یتیم و محسنین را حمایت مادی و معنوی می کنند ، افزود: هر یتیم در استان مرکزی چهار یا پنج حامی دارد اما کودکان در طرح محسنین به دلیل تعداد کم حامیان به نسبت ایتام نیازمند مساعدت بیشتر خیران هستند.
وی اضافه کرد: طرح محسنین کودکان نیازمندی که پدرشان زندانی، متواری، جدا شده از همسر و یا معتاد است را تحت حمایت قرار می دهد.
مدیر کل کمیته امداد استان در پایان ضمن تشکر از خیران و حامیان استان با بیان اینکه کمیته امداد امین مردم است خاطر نشان کرد: تمامی کمک‌های خیران و حامیان به ایتام و فرزندان محسنین به حساب این افراد واریز می شود.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/172146/هدف-گذاری-جذب-20-هزار-حامی-برای-فرزندان-ایتام-و-محسنین