یکی از فرماندهان الحشد الشعبی گفت که نیروهای آن پاسخ سختی به حمله آمریکا به مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق در غرب این کشور خواهند داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالهادی الدراجی» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه آمریکا را تهدید کرد که پاسخ قاطع و محکمی از الحشد الشعبی دریافت خواهد کرد.

وی که با شبکه تلویزیونی « العهد » گفت‌وگو می‌کرد ، افزود : « پاسخ الحشد الشعبی به حمله دیروز آمریکا ، سخت خواهد بود ».

الدراجی افزود : « آمریکا با حمله به مواضع الحشد الشعبی ، حاکمیت عراق را نقض کرده است و برای آن احترامی قائل نیست ».

وی با تأکید بر اینکه فرماندهان الحشد الشعبی حق داشتن ارتباط با ایران را دارند ، تصریح کرد : « باید قانونی و عملی به اقدام آمریکا در بمباران مواضع الحشد پاسخ داد ».

در این حمله هوایی ، یکی از فرماندهان الحشد الشعبی و دو معاون وی و معاون فرمانده تیپ ۴۵ شهید شدند.

« عادل عبدالمهدی » نخست‌وزیر مستعفی و رئیس دولت  پیشبرد امور عراق نیز در دومین واکنش خود به حمله هوایی آمریکا علیه مواضع الحشد الشعبی در غرب عراق ، آن را تجاوزی « مجرمانه » و « خطرناک » خواند و گفت که این حمله تبعات خطرناکی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش السومریه نیوز ، عبدالمهدی روز دوشنبه در جلسه هیأت دولت عراق گفت : « حمله آمریکا به نیروهای مسلح عراق ، تجاوزی مجرمانه و غیرقابل قبول است و تبعات خطرناکی به دنبال خواهد داشت».

گفتنی است جنگنده‌های ارتش آمریکا ، چند مقر گردان‌ های حزب‌ الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد . در این حمله هوایی دست‌کم ۲۸ نفر از نیروهای الحشد الشعبی شهید و ۵۰ نفر زخمی شدند.

  • منبع خبر : http://fna.ir/deb2ep