رئیس کمیته امداد از پیش‌بینی ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان روستایی در کشور خبر داد و گفت: کمیته امداد تا پایان سال ۱۷۰ هزار شغل برای جامعه هدف ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت تکریم مددجویان را اولویت برنامه‌های کمیته امداد دانست و افزود: براساس برنامه پنج ساله توسعه کشور، کمیته امداد موظف است سالانه ۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد کند.
وی با بیان اینکه کیمته امداد سال گذشته یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرد، ادامه داد: سال ۹۷ حدود ۱۴۸ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف راه‌اندازی کردیم و برنامه کمیته امداد در سال ۹۸ تولید ۱۷۰ هزار شغل است.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۷ هزار شغل برای مددجویان ایجاد شده است، اظهار کرد: به این منظور تاکنون بیش از ۱۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است.

بختیاری افزود: مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۶ برای سال جاری پیش بینی شده و همچنین ۲۵۰۰ میلیارد تومان در بحث اشتغال روستایی از محل منابع بانکی در نظر گرفته شده که در مجموع به ۶ هزار میلیارد می‌رسد.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی در کشور به ویژه برای افراد محروم، گفت: در سال‌های اخیر مستمری پرداختی کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت سه برابر شده است اما با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی و تورم موجود، پاسخگوی نیاز مددجویان نیست.

بختیاری به آمار جمعیت تحت حمایت استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: در استان هرمزگان حدود ۹۱ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: جامعه‌ای که می‌خواهد خود را برای ایجاد تمدن عظیم اسلامی مهیا کند، آغاز کارش باید فقرزدایی باشد تا الگویی برای سایر ملت‌ها شود.

وی با بیان اینکه کمیته امداد با ایجاد اشتغال برای مددجویان بار زیادی را از دوش دولت برداشته است، افزود: امیدوارم تولید اشتغال و بازار کار به سمت خانواده‌های نیازمند هدایت شود و با وجود فرصت‌های مناسب در کشور، شاهد پایین آمدن نرخ بیکاری در جامعه و ارتقای سطح رفاه در زندگی مردم باشیم.

امام جمعه بندرعباس به تشریح وضعیت استان هرمزگان در مقوله اشتغال و توانمندسازی پرداخت و اضافه کرد: استان هرمزگان به دلایل مختلف درگیر محرومیت است که باید با شناخت دقیق علل و عوامل آن، در توانمندسازی محرومان گام‌های موثری برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بر ضرورت اهتمام صنایع برای اختصاص بخشی از اشتغال به خانواده‌های ایتام و نیازمندان تاکید کرد و گفت: چه خوب است هر جا سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وارد می‌شوند سهمی را برای مددجویان در نظر بگیرند.

وی با یادآوری اینکه امروز خدمات زیادی ارائه شده و برکات انقلاب فراوان بوده است، بیان کرد: دغدغه رهبری سفره مردم است و کمیته امداد نیز با همین رویکرد فعالیت می‌کند و توانسته بخشی از آلام نیاز مندان را با همیاری خیران و مردم نیکوکار رفع کند.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/171811/پیش-بینی-2500-میلیارد-تومان-اعتبار-برای-اشتغال-مددجویان-روستایی-در-کشور