مدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: چهار هزار نیکوکار طی نیمه نخست سال ۹۸ به جمع حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان هرمزگان پیوستند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین باهدف حمایت از فرزندان یتیم و محسنین و به‌ منظور تأمین بخشی از نیازهای این خانواده‌ها در زمینه‌های معیشت، مسکن، تحصیل، درمان و … پیگیری و اجرا می‌شود که در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند فرزند، در رفع مسائل و مشکلات مادی و معنوی آن‌ها مشارکت می‌کنند. الهیاری با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم نیکوکار از طرح اکرام ایتام و محسنین اظهار داشت: چهار هزار نیکوکار طی نیمه نخست سال ۹۸ به جمع حامیان ایتام و محسنین کمیته امداد استان پیوستند که این امر نشان از افزایش اعتماد عمومی به این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: در طرح اکرام ایتام و محسنین حامیان پس از ثبت‌نام و دریافت شماره کارت اختصاصی فرزندان معنوی‌شان کمک‌های نقدی خود را به‌حساب آن‌ها واریز می‌کنند.

وی در ادامه گفت: حامیان ایتام و محسنین هرمزگانی طی شش‌ماهه نخست سال جاری، مبلغ ۱۴ میلیارد و ۱۶۵ میلیون تومان به فرزندان مشمول این طرح‌ کمک کردند و این میزان مشارکت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۶۸ درصد رشد داشته است که از مجموع کمک‌های اهداء شده توسط حامیان و خیران، ۹ میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان به‌صورت نقدی و چهار میلیارد و ۷۱۶ میلیون تومان بر مبنای نیازهای ضروری و اساسی خانواده‌ها به‌صورت کالا بوده است.

الهیاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۲۷۰ یتیم و ۴۵۴۶ فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان می‌باشند که از کمک‌های مادی و معنوی ۳۲ هزار و ۷۴۰ حامی نیکوکار بهره‌مند هستند.

وی ضمن قدردانی از همراهی حامیان نیک‌اندیش با کمیته امداد، افزود: مردم و خیرین می‌توانند با مراجعه به واحد اکرام ایتام و محسنین دفاتر کمیته امداد در سراسر استان یا از طریق تلفن گویای ۳۲۸۸ و یا با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ برای مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین اعلام آمادگی و ثبت‌نام نمایند.