رئیس کمیته امداد از ارائه خدمات میز حقوقی به مددجویان این نهاد به منظور استفاده هرچه بهتر خانواده های تحت حمایت، از سهام عدالت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری با با بیان اینکه یک میلیون و ۵۴۳ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: علاوه بر این ۶۲۸ هزار خانوار نیز در قالب تبصره ۱۴ تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفته اند.
رئیس کمیته امداد با اشاره موافقت رهبر معظم انقلاب با آزادسازی سهام عدالت خاطرنشان کرد: ۳,۵ میلیون نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد صاحب سهام عدالت هستند که می‌توانند در مورد نحوه مدیریت این سهام به صورت شخصی یا موارد دیگر تصمیم‌گیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه صیانت و مراقبت از معیشت مددجویان از وظایف ذاتی کمیتهامداد است، اضافه کرد: به منظور استفاده هرچه بهتر خانواده‌های تحت حمایت از سهام عدالت ، میز حقوقی پیش‌بینی شده تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات، مشاوره‌های لازم را در خصوص نحوه مدیریت سهام در تمام مراحل آن، به مددجویان ارائه دهد.

ارزش سهام عدالت خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی چقدر است؟ 

از سال ۸۵ سهام عدالت به مردم واگذار شد و برای افراد و خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد این سهام با ۵۰% تخفیف ارائه گردید و در این ۱۰ سال سود سهام این شرکت ها واریز گردید.
سهام این دو دهک یعنی سازمان بهزیستی و کمیته امداد، یک میلیون تومانی کامل است و اکنون ارزش هر برگه آن تقریبا ۱۵ برابر شده به عبارتی ارزش سهام ۱ ملیون تومانی به حدود ۱۵ میلیون تومان رسیده است.