مدیرعامل موسسه خیریه محک، گفت: در حال حاضر ۱۹ هزار نفر از کودکان تحت حمایت این موسسه در فاز درمان قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرگزاری مهر، آراسب احمدیان، در نشست خبری محوریت کمپین « یلدا به خیر و خرید »، ضمن ارائه گزارش عملکرد اجمالی از فعالیت‌های مؤسسه مردم‌ نهاد محک، افزود: محک در راستای حمایت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان در طول ۲۸ سال گذشته تنها با تکیه بر جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشردوستانه که فعالیت‌های خیرخواهانه بنگاه‌های اقتصادی بخشی از آنها است، توانسته بیش از ۳۲ هزار کودک مبتلا به سرطان در سراسر ایران را تحت حمایت قرار دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۹ هزار نفر از این کودکان در فاز درمان قرار دارند و به پشتوانه مشارکت مردمی از سال ۱۳۷۰ در هر شرایطی اعم از بحران، ثبات، جنگ، صلح و تحریم درمان کودکان مبتلا به سرطان سرزمین‌‎مان لحظه‌ای متوقف نشده است.

احمدیان افزود: امیدواریم با تداوم اعتماد و حمایت‌های مردم نیکوکار این حمایت همواره تداوم یابد. کمپین « یلدا به خیر و خرید » یکی از روش‌هایی است که با همین هدف برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: این اقدام ورای عوایدی که برای محک دارد یک حرکت اجتماعی ارزشمند است و حاکی از توجه یک شرکت تجاری به موضوع مسئولیت اجتماعی است که می‌تواند به عنوان یک الگو توسط دیگر شرکت‌های تولیدی و برندهای تجاری دنبال شود.

احمدیان در خصوص لزوم فعالیت‌های مشترک خیرخواهانه با فعالان اقتصادی، عنوان کرد:محک به عنوان یک عضو از جامعه مدنی خواستار همکاری فعالان اقتصادی با این مؤسسه و دیگر مؤسسات خیریه و توجه به لزوم رفع مشکلات جامعه است.

مدیرعامل محک در پاسخ به این سوال که برای درمان کودکان مبتلا سرطان سرزمین‌مان سالانه چه میزان هزینه می‌شود، گفت: پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. نوع بیماری، مرحله تشخیص آن، پروتکل و زمان درمان هزینه‌ها را تغییر می‌دهد. به طور کلی می‌توان عنوان کرد که هزینه درمان فرزندان محک در سال جاری در بیمارستان محک و سایر بیمارستان‌های دارای بخش خون و آنکولوژی کودک در سراسر ایران ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیارد تومان بوده است.

احمدیان در پایان با اشاره به اینکه بیش از ۶ هزار فرزند محک به واسطه حمایت‌های یاوران مسیر درمان را به سلامتی گذرانده و بهبود یافته‌اند، گفت: روزانه ۶ کودک به جمع کودکان تحت حمایت محک اضافه می‌شوند که این نشان دهنده لزوم حفظ و گسترش همراهی نیکوکاران با سازمانی است که با دست‌های خود ساخته‌اند.

کمپین « یلدا به خیر و خرید »، از ۲۰ آذر تا ۶ دی ۹۸ اجرا خواهد شد و طی آن یک درصد از هر فاکتور فروش در این بازه زمانی به مؤسسه خیریه محک پرداخت می‌شود. 

  • منبع خبر : mehrnews.com/news/4792628