پنج محموله کمک‌های ضروری برای سیل‌زدگان جنوب کشور، با حضور رئیس کمیته امداد در شهرستان چابهار، به مناطق سیل‌زده کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ارسال و توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد ، سید مرتضی بختیاری در سفر به سیستان و بلوچستان ، از مناطق سیل‌زده این استان بازدید کرد و گفت: تا کنون بیش از ۲۲ میلیارد تومان کمک‌های ضروری نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار ایران اسلامی در کمیته امداد جمع‌آوری و به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه در سیل سیستان و بلوچستان ۳۵۰ روستا دچار تخریب و خسارت شده است، افزود: حدود ۴۲۰۰ واحد مسکونی در اثر این سیل دچار آسیب جزئی و کلی شده است که در این زمینه دولت، کمیته امداد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، قرارگاه سازندگی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار هم قرار گرفته‌اند تا هرچه زودتر خدمات لازم به مردم شریف مناطق سیل‌زده ارایه شود.

رئیس کمیته امداد ضمن تقدیر و تشکر از نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ، شهرداری چابهار و سایر مسئولان استانی و شهرستانی ، اعلام کرد: امروز همزمان با دهه فجر چندین پروژه در سطح شهرستان چابهار افتتاح شد که بخشی از این پروژه‌ها مربوط به سفر با برکت مقام معظم رهبری و حمایت های دفتر ایشان بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، کاروان کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان شامل پنج محموله کمک‌های مردمی از جمله پتو ، آب معدنی ، لوازم خانگی ، سبد غذایی ، پوشاک ، لوازم بهداشتی و دیگر اقلام مصرفی ، با حضور رئیس کمیته امداد ، برای مددجویان و نیازمندان مناطق سیل‌زده ارسال و تحویل شد.