قائم‌مقام کمیته امداد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حامیان طرح اکرام و محسنین ۱۳ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان به‌حساب کودکان معنوی خود واریز کردند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، محمد ولی حیدروند قائم‌ مقام کمیته امداد لرستان از مساعدت سیزده میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی حامیان طرح اکرام و محسنین خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹ هزار و ۹۴۴ حامی به‌صورت ماهانه کمک‌های نقدی خود را به‌حساب ایتام و کودکان دارای سرپرست ازکارافتاده واریز کردند.

وی با اشاره به تعداد کودکان تحت حمایت طرح اکرام و محسنین گفت: ۹ هزارو ۸۲۳ کودک هم‌اکنون از کمک‌های مستقیم حامیان بهره‌مند هستند که از این تعداد شش ۱۴۰۳ کودک ایتام و ۳۴۲۰ کودک طرح محسنین با موضوع سرپرست ازکار افتاده هستند.

قائم‌ مقام کمیته امداد لرستان بابیان اینکه طرح اکرام زمینه مشارکت مستقیم خیران در توانمندسازی خانواده‌ها را فراهم می‌کند افزود: این طرح باهدف تأمین نیازمندی‌های کودکان نیازمند درزمینه تحصیلی، معیشتی، درمان و کمک‌های خاص اجرا شده است.

حیدروند بابیان اینکه بسترهای مناسب و آسان الکترونیکی از طریق نرم‌افزار و سیستم بانکی برای پرداخت حامیان فراهم‌شده است، گفت: خیران با دریافت شناسه کودک موردحمایت حداقل به مدت یک سال می‌توانند کمک‌های خود را به‌حساب مستقیم فرزند معنوی واریز کنند.

وی به نحوه مشارکت خیران حقیقی و حقوقی در طرح اکرام ومحسنین اشاره کرد و افزود: متقاضیان این طرح با مراجعه به کمیته امداد محل سکونت یا درگاه الکترونیکی این نهاد با انتخاب و تکمیل فرم های مربوطه می‌توانند حمایت از یک یا چند کودک را پذیرش کنند.

  • منبع خبر : http://news.emdad.ir/fa/newsagency/171478/کمک-13-میلیارد-تومانی-حامیان-به-کودکان-طرح-اکرام-و-محسنین-کمیته-امداد-لرستان