نوجوان ۱۵ ساله اهوازی در مسیر برگشت از مدرسه هنگام شوخی و بازی با دوستش در پارک محله ، اکنون در زندان بسر می‌برد و نیازمند کمک نیکوکاران است

به گزارش پایگاه هبری هیرین به نقل از ایسنا، «سهیل – الف» به همراه دوست خود در مسیر بازگشت از مدرسه به پارک محله شان می‌روند تا حال و هوایی عوض کنند، اما هیچ کدام از آن‌ها فکرش را هم نمی‌کردند که یک شوخی و یک بازی دوستانه ورق زندگی را بر روی هر دوی‌ آنها برگرداند.

سهیل که به اصرار دوست خود برای یک زورآزمایی دوستانه روی چمن‌های پارک شروع به کشتی گرفتن می‌کند با اجرای یک فن کشتی به نام کول‌انداز موجب قطع نخاع شدن دوستش می‌شود.

هرچند این واقعه را خانواده هر دو دانش‌آموز یک حادثه ناخواسته قلمداد می‌کنند، اما با بالا رفتن هزینه‌های درمانی و نیاز مبرم به برخی از جراحی‌های پزشکی، خانواده شخص مصدوم اقدام به طرح شکایت قضایی می‌کنند که به دنبال آن محکوم به پرداخت دیه ای سنگین معادل یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان می‌شود که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه این نوجوان از شهریور امسال روانه حبس می‌شود.

طبق نظریه پزشکی قانونی استان خوزستان این ضایعه نخاعی دیه‌ای مجزا برای شکستگی مهره‌های گردن داشت و در ادامه برای هر آسیب جسمی نظیر اختلال در بافت نخاع ستون فقرات، فلج شدن هر دو دست و پا و اختلال حسی ایجاد شده، مددجو به پرداخت دیه‌های معینی محکوم شد.

بر اساس گزارش ستاد دیه کشور، اکنون سه سال از این بازی تلخ دوستانه می‌گذرد اما مشکلات ناشی از یک شوخی دوستانه تمامی ندارد. با تلاش کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان خوزستان اگرچه تا میزان ۲۶۶ میلیون تومان از شاکی گذشت رضایتمندانه اخذ شده و مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان نیز توسط خانواده مددجو تامین شده  است، اما این نوجوان جنوبی بابت الباقی ۶۰۰ میلیون تومانی همچنان در بند بسر می‌برد.

نیکوکارانی که تمایل دارند برای تامین بخشی از بدهی این مددجوی واجد شرایط کمک کنند، می‌توانند با روابط عمومی ستاد دیه کشور به شماره ۰۲۱۸۸۹۱۶۰۱۲ تماس بگیرند.

  • منبع خبر : http://www.ipro.ir/fa/news/2249/یک-شوخی-دوستانه-به-قیمت-یک-میلیارد-و-۶۶-میلیون-تومان-تمام-شد