برنامه کمیته امداد افزایش خانواده های تحت پوشش بیمه اجتماعی به یک میلیون خانوار است

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی کمیته امداد ، فریدون قربانی با تبریک فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی گفت: بیمه‌ اجتماعی از محوری ‌ترین موضوعات در فرآیند توانمند سازی مددجویان است که در قوانین بالادستی کمیته امداد بر تقویت و توسعه آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد از سال ۸۴ طی تفاهم ‌نامه‌ ای با سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حق بیمه اجتماعی را برای مجریان طرح‌های اشتغال تقبل کرده است، گفت: از سال ۸۹ زنان سرپرست خانوار شهری هم تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و حدود ۲۴۰ هزار از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال از خدمات بیمه اجتماعی برخوردار شدند.

قربانی افزود: همچنین تا پایان سال ۹۰ حدود ۱۴۰ هزار خانوار از زنان سرپرست خانوار روستایی هم بیمه شدند و حق بیمه آنها توسط کمیته امداد پرداخت می‌شد.

۱۲ هزار مددجوی امداد ، مستمری بگیر تامین اجتماعی

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان کمیته امداد در حال افزایش است، گفت: امروز برخی مددجویان به مرز بازنشستگی رسیده‌اند و این بازنشستگی بر مبنای سن یا تکمیل ۱۰ سال سابقه بیمه است.

قربانی با تاکید بر اینکه بیمه‌شدگان کمیته امداد از تمام ظرفیت‌های تامین اجتماعی ناشی از فوت ، بازنشستگی و از کارافتادگی  برخوردار می‌شوند، اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۲ هزار نفر از بیمه ‌شدگان کمیته امداد به دلایل مختلف از جمله ازکار افتادگی یا بازنشستگی ، به چرخه مستمری بگیران تامین اجتماعی وارد شده‌اند.

برنامه امداد برای افزایش مددجویان بیمه شده به یک میلیون خانوار

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد تصریح کرد: یکی از برنامه ‌های بالادستی امداد، توسعه ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان به عنوان یک فرهنگ است و اینکه بتوانیم تعداد خانوار بیمه شده را به یک میلیون خانوار برسانیم.