توافق با مجموعه کروز برای استخدام ۶۰۰ نفر از جوانان تحت حمایت. در حال حاضر ۱۵۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد در این شرکت مشغول به کار هستند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد ، سید مرتضی بختیاری در بازدید از شرکت کروز (تولید کننده قطعات خودرو) ضمن تقدیر از اقدامات این شرکت در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و تعامل با کمیته امداد در زمینه‌های مختلف افزود: این مجموعه تاکنون ۱۵۰۰ نفر از جوانان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را به استخدام در آورده است.

وی ادامه داد: براساس توافقات انجام شده با شرکت کروز ، این مجموعه آمادگی جذب ۶۰۰ نفر دیگر از مددجویان امداد را دارد که به زودی مراحل معرفی و استخدام آنان آغاز خواهد شد. همچنین در حال حاضر بیش از هزار نفر از ایتام کمیته امداد از طریق طرح اکرام، تحت حمایت مدیران مجموعه کروز هستند.

رئیس کمیته امداد توان بالای تخصصی، انضباط علمی و دانش فنی را از ویژگی‌های شرکت کروز عنوان کرد و گفت: تعامل دوطرفه این مجموعه با دانشگاه به یک پشتوانه تخصصی برای آنان منجر شده و در واحد تحقیق و توسعه شاهد فعالیت جوانان دانشمند و متخصص هستیم.

بختیاری توانمندسازی را مهمترین برنامه کمیته امداد برای مددجویان دانست و تاکید کرد: از سال ۱۳۷۴ تا پایان سال ۹۷ بیش از ۷۰۰ هزار خانوار به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج شدند که این مساله سالانه سه هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی برای کمیته امداد داشته است.

وی به تکلیف کمیته امداد در برنامه ششم توسعه برای ایجاد سالانه ۷۰ هزار شغل ویژه مددجویان اشاره کرد و افزود: کمیته امداد از ابتدای برنامه ششم توسعه ۴۹۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد کرده است و براساس برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان امسال ۲۰۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیته امداد به بخشی از افتخارات و ابتکارات مددجویان کمیته امداد در حوزه اشتغال پرداخت و خاطرنشان کرد: فرش دستباف تولیدی مددجویان امداد ثبت جهانی شده و صاحب نشان تخصصی با عنوان «احسان» شده است که به زودی مراحل اجرایی آن در سازمان ثبت اسناد کشور نیز انجام خواهد شد.

بختیاری از تولید روزانه یک میلیون ماسک در شرایط همه‌گیری کرونا در کشور خبر داد و گفت: در بخش کشاورزی و دامپروری نیز موفقیت‌های چشمگیری را شاهد هستیم و به طور مثال ۲۵ درصد تولیدات پیله ابریشم کشور در اختیار مددجویان کمیته امداد است.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری و بوم‌گردی نیز مددجویان کمیته امداد اقدامات ابتکاری خوبی انجام داده و با راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی تاثیر فراوانی در رونق صنعت توریسم کشور داشته‌اند.

همچنین در این بازدید، نادر سخا، مدیرعامل شرکت کروز هدف اصلی این مجموعه را کمک به رونق تولید و اشتغال کشور دانست و گفت: همکاری با کمیته امداد و به کارگیری جوانان تحت حمایت امداد در این شرکت موجب افتخار برای این مجموعه و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی است که بدون چشمداشتی به آن متعهد شده‌ایم.

وی به پتانسیل بالای جامعه هدف امداد اشاره کرد و افزود: وجود جوانان نخبه در زیرمجموعه کمیته امداد ظرفیتی است می‌تواند در سطوح مختلف کروز و در واحد تحقیقات این شرکت به کار گرفته شود.

مدیرعامل شرکت کروز با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم با این مجموعه همکاری دارند، گفت: ۳۵ درصد از کارکنان این شرکت زنان سرپرست خانوار هستند و سعی می‌کنیم از طریق ایجاد شغل برای خانواده‌های نیازمند، کمک بی‌منت خود را به جامعه هدف کمیته امداد داشته باشیم.